Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 11:22

Комунальний опорний заклад
"Бужанський НВК "ЗОШ І-ІIІ ступенів-ДНЗ""


Меню сайту
Категорії розділу
Події з життя школи [155]
Свята, конкурси,виховні заходи
Конкурси, олімпіади, свята [14]
Проведені конкурси, олімпіади.ю свята
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 87
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Новини з життя бiблiотеки

                                      Новини  з життя бiблiотеки

11.02.2019

Відбулася зустріч з учнями початкових класів Кам*янобрідської філії.

Було проведено бесіду і надано відомості про книгу – історичну пам*ятку людства, історію її виникнення та розвитку друкування в Україні (використання ілюстрацій).

05.02.2019

Бесіда: « Бережливе ставлення до природи»

Розширювати знання учнів про різноманітність природи; виховувати бережливе ставлення до природи, рослин і тварин; бажання берегти все живе, щоб у майбутньому не з*являлися нові записи у Червоній книзі.

  

 22.12.2018

Бібліотечний урок у Погибляцькій філії КОЗ "Бужанський НВК"

           

17.12.2018                                          

 «Найактивніший читач - 2018»
Вже стало доброю традицією щорічно проводити конкурс «Найактивніший читач - 2018»
, де цього року змагалися найактивніші і найзавзятіші читачі – учні 2-10 класів за престижний титул найкращого читача.
До конкурсу
з великою відповідальністю поставились учні початкової та середньої ланки.
У підсумку переможцями конкурсу визнані:
І місце - 3 клас, класний керівник Л.П. Чередник;
ІІ місце – 6 клас, класний керівник З.П. Сінецька;
ІІІ місце – 5 клас, класний керівник В.В. Корнієнко.

Вітаємо переможців і бажаємо завжди любити книги, які неодмінно допоможуть у подальшому житті.

14.12.2018

РЕЙД-ПЕРЕВІРКА СТАНУ ПІДРУЧНИКІВ

З метою збереження підручників було проведено рейд-перевірку стану підручників.Станом на 29.11.18 р. було виявлено такі результати стану підручників по школі.Більшість учнів школи утримують свої підручники в належному вигляді, обгорнуті, із закладками.В ході перевірки було також виявлено , що переважна кількість учнів не мають закладок та багато підручників потребують ремонту. Також є ще учні, які мають не обгорнуті підручники.Найактивніші класи по збереженню підручників отримали подяки на загальношкільній лінійці. Це свідчить про гарну роботу класних керівників та активу бібліотеки.Виходячи з вищезазначеного було складено план по збереженню навчальних посібників.

ПЛАН

  1. Бібліотечному активу:
    1. Планувати нетрадиційні форми проведення рейд-перевірок підручників.
    2. Поновити в усіх класах книжкові лікарні.
  2. Класним керівникам:
    1. Систематично проводити роботу з учнями та батьками з виховання бережливого ставлення до навчальної книги.
    2. Проводити виховну роботу з учнями у яких підручники мають неналежний вигляд та усувати недоліки.

 

12.12.2018

Екскурсія 4 класів КОЗ і філій до районної дитячої бібліотеки.

       

11.12.2018

Зустріч з Василем Шклярем

05.12.2018

Семінар Черкаси Колегіум

25.11.2018

"СЛОВА В ВІРШІ - І РАЙ ДУШІ"

9 жовтня 2018р. в Бужанському НВК "ЗОШ-І-ІІІ ступенів-ДНЗ" відбувся районний семінар шкільних бібліотекарів на тему: "Виховання у читачів шкільної бібліотеки до рідного краю шляхом використання джерел поезії регіональних авторів".

Захід було проведено спільно із філологом Чирвою Ларисою Василівною та вихованцями школи. На захід були запрошені гості з Канева поетеса, лауреат трьох літературних премій, кавалер Ордену "Княгині Ольги ІІІступеня" Віра Носенко та Заслужений працівник культури, викладач Канівського коледжу культури і мистецтв Олександра Прошак. Вчителі та учні презентували учасникам семінару поезію Віри Носенко, яка є ще й колишньою ученицею цієї школи. Визначально, що на заході від самого початку і до кінця була Бужанський сільський голова Стадник Валентина Володимирівна, яка цікавиться і переймається долею і станом бібліотек та запропонувала і надалі підтримувати творчі зв"язки із канівцями.

  

14.11.2018

Першокласники у бібліотеці

Книги мають велике значення у житті людини. За допомогою них ми пізнаємо світ, вивчаємо історію, читаємо поезію, розуміємо мистецтво. Як вода потрібна для кожної криниці, так книга напуває наш безмежний розум новими знаннями.
Перше знайомство дитини з бібліотекою повинно бути цікавим, корисним і незабутнім… Тож на першокласників шкільної бібліотеки разом з вчителем Сізих Л.А., що завітали на екскурсію на початку вересня, чекала захоплююча розповідь про бібліотеку.

Учні дізналися про походження слова «Бібліотека», які є Правила поводження з книгою, та як потрібно себе вести у бібліотеці.
Бібліотека дуже шанобливо ставиться до читачів-першокласників, тож протягом екскурсії маленьких «чомусиків» і «запитайликів» ознайомили з книжковим фондом бібліотеки, провівши мандрівку книжковими та тематичними виставками, полицями «Коли всім весело», «Дитячі казки», «Бібліотека пригод», «Скарбничка ерудита», а також проінформували про нові надходження літератури для дітей., що представлені у відділі обслуговування 1-4 класів.
Дітлахи відповідали на питання вікторини «Казковий герой», переглядали книжки з виставок, охоче ділилися враженнями від екскурсії до «дому, де живуть книжки», про що свідчили слова вдячності від наших маленьких користувачів.
А на завершення учням побажали бути активними читачами бібліотеки та брати книжечки по душі.

 

06.11.2018

У ГОСТІ ДО СІЛЬСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ

  • вересня учні 2-го класу з класним керівником Вдовиченко І.Ю. відвідали сільську бібліотеку, де прослухали цікаву розповідь про улюблені казки, оглядали книжкові виставки, книги, представлені в дитячому куточку, журнали,а також нові надходження. Діти з великою цікавістю слухали розповідь проведену сільським бібліотекарем Слободян Л.М., про походження українського народу та стародавній побут, народні традиції, державні символи, відповідали на запитання кросворду "Книгознайка" та просто чудово провели час. екскурсії бібліотекар подарувала учням 2-го класу цікаву книгу.

27.10.2018

«Бібліотека і книга у цифровому медіасвіті»

 

28 вересня 2018 р. у м. Київ відбулася IV Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Бібліотека і книга у цифровому медіасвіті».

Мета конференції: обговорення результатів досліджень студентів з актуальних проблем книгознавства, бібліотекознавства, бібліографознавства, видавничої справи, архівознавства, інформаційної діяльності та суміжних галузей знань.

До участі у IV Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції були запрошені студенти та аспіранти вищих навчальних закладів України різних рівнів акредитації, які активно займаються науковими дослідженнями з книгознавства, бібліотекознавства, бібліографознавства, видавничої справи, архівознавства, інформаційної діяльності та суміжних галузей знань.

Захист теми: Організація системи роботи бібліотеки з формування читацьких інтересів школярів.

15.10.2018

«Ключові події IX Львівського міжнародного форуму»

27 вересня 2018 р. Львівський бібліотечний форум, Українська бібліотечна асоціація спільно з Goethe-Institut в Україні провела семінар для членів УБА на тему «Ключові події IX Львівського міжнародного форуму».

На семінарі були розглянені такі питання:

  • бібліотека і свобода;
  • бібліотечні програми Українського інституту книги;
  • медійна грамотність;
  • інновації у бібліотеках: зарубіжний досвід.

 

 

10.10.2018

Бібліотека висловлює подяку

Бібліотека Бужанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів щиро вдячна Березівській Ларисі Дмитрівні, директору Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського, та директору бібліотеки Ніні Петрівні Колесниковій Університету «Україна», за сприяння у поповненні бібліотечного фонду художньою та методичною літературою. Ці видання поповнили фонд бібліотеки і будуть корисні всім, хто цікавиться сучасною літературою.

Дякуємо всім за подаровані книги!

     

09.02.2018

Бережливе ставлення до природи

З 05.02 – по 09.02 у Бужанській школі в рамках «Декади бережливого ставлення до природи» було проведено бібліотечний урок «Природа навколо нас».
Учні 1 класу розширили знання про природу; формували поняття «Жива природа», «Нежива природа.
Переглянули презентацію, відеоматеріал «Пори року». Діти під час проведення вікторини з цікавістю засвоїли низку основних понять та термінів, що стосуються збереження природного середовища.

                                                           

08.02.2018

Науково-практичний семінар-тренінг

07 лютого 2018 року в м. Києві з метою науково-методичної підтримки співробітників з основ бібліотечних знань завідуючі бібліотеками, бібліотекарі взяли участь у науково-практичному семінарі-тренінгу за темою: «Основні напрями бібліотечно-бібліографічної роботи : теорія і практика». 
Особлива увага була приділена питанням основних тенденцій і напрямів розвитку сучасних бібліотек, застосуванню Державних стандартів України, використанню наукометричних баз даних, вдосконаленню методики обслуговування людей із інвалідністю. 
Тренінг-практикум: «Інклюзія. Основні засади і шляхи впровадження в роботу бібліотек» (Саначина Марина Андріївна, проектний менеджер благодійної організації «Право на Щастя») 

                                    

29.01.2018

КМІТЛИВІ ТА ДОПИТЛИВІ

Одне з найважливіших завдань сучасної загальноосвітньої школи – дати кожному учневі необхідний рівень наукових знань, залучити до багатств української та всесвітньої культури.
У процесі формування цих якостей важливу роль відіграє книжка. Але книжка вчить тільки тоді, коли учень уміє працювати з нею, вміє її читати.
Допомогти бібліотекарю та вчителю залучити дитину з ранніх років до бібліотеки, навчити працювати з книгою, користуватися інформацією, тобто вручити своєрідний «ключ» до бібліотеки може систематичне проведення в школі уроків, інтелектуальних ігор, заходів, вікторин.

Перевірити себе та свої знання погодились учні 2 класу (класний керівник Л.П. Чередник), для яких у шкільній бібліотеці була провудена інтелектуальна гра «Допитливі та кмітливі», під час якої юні поціновувачі «вічного і прекрасного» проявили себе дійсно активними, розумними та спостережливими (давали правельні відповіді на запитання, вміло розвязували поставлені задачі, показали себе справжніми ерудитами).

Також, діти з захопленням переглянули презентацію « Цікавинки про папір» та відео уроки тітоньки Сови.

26,12.2017

Міжнародний бібліотечний семінар

11-12 грудня в Бібліотеці КПІ відбувся Міжнародний науково-практичний семінар «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення», який зібрав керівників та провідних фахівців бібліотек, інформаційних, освітніх та соціокультурних установ з усіх куточків України. Доповідачами семінару виступили фахівці провідних бібліотек України та зарубіжжя.

Цікавість до семінару підтвердила той факт, що бібліотечна спільнота потребує якісних змін, а впровадження сучасної системи стратегічного управління в українських бібліотеках є нагально необхідним. Українські бібліотеки готові до трансформації у процесно-орієнтовані організації, які матимуть на меті ефективну реалізацію стратегії, будуть здатні оперативно реагувати на очікування своїх користувачів та швидкі зміни навколишнього середовища, але потребують методичної допомоги в цьому процесі.

На семінарі було заслухано доповіді фахівців провідних бібліотек України та зарубіжжя.
Увагу учасників
привернули стендові доповіді, що проходили в межах семінару. Оксана Матвійчук, канд. пед. наук, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, Інститут післядипломної педагогічної освіти, розповіла про стратегію розвитку шкільних бібліотек в умовах нового закону про освіту і ознайомила з місією бібліотеки навчального закладу з точки зору концепції "Нова українська школа".

  

01.12.2017

БІБЛІОТЕЧНИЙ ВЕЧІР

Упродовж усього життя ми звертаємося до книги. Ще з дитячих років книжка допомагає пізнати себе і зрозуміти світ, що нас оточує.

На початку грудня в Бужанській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся бібліотечний вечір „Книга – скарбниця мудрості та знань”, за участю учнів 8, 9 і 11 класу.

Учениці 8 класу Воюцька Софія та Костюченко Тетяна розповіли легенду про книгу.

А учні 11 класу декламували вірші : Коваль Діана - «Для мене книга – світло дня», Сінецька Анжела - «Благослови, премудрий отче, слово,» – (Уривок із драматичної поеми „Ярослав Мудрий” І. Кочерги.),

Поведик Наталія - «У книги люди, наче бджоли в соти, (Дмитро Павличко).

Наприкінці бібліотечного вечора учні брали участь у тестах сходинками дедукції, відгадували книгу за уривком із кінофільму та переглянули презентацію бібліотерапія.

Книга – бібліотекар – читач – це нерозривний ланцюжок, який пов’язує ці три нероздільні слова. Не може існувати бібліотека без книги, а книга без читача.

О. Гончар писав: „Ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова – що може бути достойнішим”.

01.11.2017

Цікаві факти про книги

У століття інформаційних технологій ми практично забули, що таке книга. Стара, добра паперова подруга в години навчання або дозвілля. Ви, напевно, пам’ятаєте ще хрускіт сторінок щойно купленої книги, запах чорнила. Мудрість, укладена в її обіймах, окриляє нас.

1. У минулі часи книги розташовувалися на полиці по-іншому: корінцем до стіни.
2. Книги про позіхання викликають у вас позіхання.
3. Найсприятливіший вік для навчання читання — 4-6 років. Дітей 6-7 років важче навчити читати.
4. Якщо дитина не навчилася до третього класу читати, її чекає важка доля. Так свідчать результати дослідження, проведені в США.
5. За читанням люди проводять приблизно 6,5 годин на тиждень, телевізор — кращий друг людини — забирає до 14 годин пильної уваги в тиждень.
6. Тобі десять років, а ти погано читаєш? Таким ти і залишишся і в середній школі. Таку формулу вивели вчені мужі з Єльського університету.
7. Щоб створити роман, письменник витратить у середньому 475 годин свого часу. А читач скільки?
8. Тюремні нари надихають: Мігель де Сервантес «Дон Кіхот», «Подорож пілігрима» Джон Баньян, Оскар Уайльд створив «Тюремну сповідь», Ніколо Макіавеллі написав монументального «Государя».
9. У минулі часи книги в бібліотеках приковували ланцюгами для їх кращого збереження.
10. Найактивніші покупці книг в наш час люди старше 45 років.
11. Покупець у книжковому магазині в середньому 8 секунд розглядає передню обкладинку і п’ятнадцять секунд задню.
12. Більше половини, це 68%, покупців книжок жінки.
13. Вісімнадцята сторінка книги — межа інтересу більшості читачів.
14. Книги видавничого дому «Penguin» в м’якій обкладинці були дешевше своїх аналогів у твердій палітурці, що і зробило їх більш доступними.
15. Малограмотність — проблема сучасного суспільства. Економісти порахували, що непрямий убиток щорічно складає 20 мільярдів доларів — втрачений прибуток, низька продуктивність та інші фактори.
16. Читання книг розвиває в людях добрі почуття, такі як волонтерство, благодійність.
17. Людина, яка краде книги називається бібліоклептоманом. Найвідомішим був Стівен Блумберг, який викрав 23 000 (!) Рідкісних книг з 268 бібліотек. Цікавий факт — його колекція оцінювалася в 20 мільйонів доларів!
18. «Книжковий хробак» — це крихітні комахи, що харчуються книжковими корінцями.

31.10.2017

Бібліотека і книга у цифровому медіасвіті

Нещодавно у м. Києві відбулася ІІІ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція кафедри бібліотекознавства та інформології Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка на тему «Бібліотека і книга у цифровому медіасвіті». Описание: H:\БІБІОТЕКА САЙТ\images (1).jpg

Відкриття конференції розпочалося вітальним словом завідувача кафедри бібліотекознавства та інформології Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка Воскобойнікової-Гузевої О.В. та Сошинської Я.Є. доцента Національного технічного університету України «Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського».

На секційному засіданні «Бібліотекознавства та бібліографознавства» студенти-магістри виступили з доповідями на теми:

  • «Читацькі інтереси учнів 59 класів загальноосвітніх навчальних закладів»;
  • «Особливості прояву інтересу молоді до читання»;
  • «Професіограма шкільного бібліотекаря в сучасному науковому дискурсі»;
  • «Розвиток бібліотечних технологій: традиції та інновації»;
  • «Інновації в роботі бібліотек як вимога часу»;
  • «Сучасний стан українського ринку електронної книги».

10.10.2017

Про результати перевірки шкільних підручників

Згідно з планом роботи шкільної бібліотеки з 2.10.2017 р. по 6.10.2017 р. було проведено рейд-перевірку стану збереження учнями підручників. У результаті перевірки виявлено, що більшість учнів школи утримують свої підручники в належному вигляді, обгорнуті, із закладками. Це свідчить про гарну роботу класних керівників та активу бібліотеки.
В ході перевірки було також з’ясовано, що незначна кількість учнів не мають закладок та підручники потребують ремонту.
Виходячи з вищезазначеного, бібліотечним активом було складено план по збереженню навчальних посібників.
План.
1. Бібліотечному активу:
1.1 Планувати нетрадиційні форми проведення рейдів перевірок підручників.
2. Класним керівникам і класоводам:
2.1 Систематично проводити роботу з учнями та батьками з виховання бережливого ставлення до навчальної книги.
2.2. Проводити виховну роботу з учнями у яких підручники мають неналежний вигляд та усувати недоліки.
Окрім вище перерахованого, заплановано також створити у бібліотеці стенд кращих помічників книги.
Результати перевірки підручників буде оголошено на загальношкільній лінійці.
Дякуємо всім, хто вміє берегти найцінніше!

06.10.2017

На початку жовтня учні 2-го класу з класним керівником Чередник Л.П. відвідали сільську бібліотеку, де прослухали цікаву розповідь про улюблені казки, оглядали книжкові виставки, книги, представлені в дитячому куточку, журнали,а також нові надходження. Діти з цікавістю слухали розповідь проведену сільським бібліотекарем Слободян Л.М., про стародавній побут та походження українського народу, народні традиції, державні символи, відповідали на запитання кросворду "Книгознайка" та просто чудово провели час. прикінці екскурсії бібліотекар подарувала учням 2-го класу цікаву книгу.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz