Страшні тридцяті роки ХХ ст..! Людям довелося пройти через зраду країни і близьких, злидні й постійний страх.
Мало знайдеться не тільки в історії України, а й світу, таких жахливих трагедій, як Голодомор 1932-1933 років, який випав на долю народу найродючішої і найблагодатнішої землі – України. Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій.
Йшли в могилу найкращі, несли найкоштовніше, що є в нації – гени розуму, здоров’я, гени досконалості фізичної й духовної, гени милосердя, справедливості, людяності й відваги, всіх мислимих людських чеснот і талантів. Обривався вічно живий ланцюжок поколінь: українському народові, якого ніколи не щадила доля, було завдано смертельного удару.
До чого це призвело? Саме за цей менш ніж календарний рік (1932–1933) в Україні загинули мільйони людей. На жаль, страшні обставини злочину та свідома заборона ведення статистки смертності унеможливлюють встановлення точної кількості загиблих невинних людей і вичерпного поіменного списку жертв. Перші оцінки кількості загиблих від штучно організованого голоду з’явилися ще у 1933 році. Вже тоді називались цифри сім і навіть 9 млн. померлих.
У роки Голодомору 1932-1933 рр. та репресій у селі Бужанка померло 900 осіб.
Для учнів 1-11 класів Бужанської ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено лінійку-реквієм, приурочену дню Пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. та політичних репресій «Страшні роки моєї України!», педагогом-організатором Галкіною О.В. та учнями 9 класу. Педагог-організатор Галкіна О.В. разом з бібліотекарем Бабенко Л.І. приготували тематичну виставку. Класними керівниками проведені тематичні виховні години.
|